תיירות

שביל הרקפות

שביל הרקפותבמהלך עונת הפריחה, בין החודשים דצמבר עד תחילת אפריל, מתגלים מרבדים של אלפי רקפות לבנות וורודות וכלניות אדומות ולבנות. אורך השביל 250 מ', שביל מעגלי נוח ומתאים למשפחות עם ילדים. מרחק הליכה מפארק רבין הסמוך המצויד במשחקים לפעוטות וילדים, מתקני כושר, מדשאות ושבילי הליכה רומנטיים. 

 

 

 

 

סובב מגדל העמק

סובב מגדל העמקשביל אופניים במסלול מעגלי באורך 15 ק"מ בדרגת קושי קלה עד בינונית. השביל עובר בין נופים ירוקים של יערות ושטחים פתוחים המקיפים את העיר ומתאימים לכל המשפחה (רשות + קק"ל).

 

 

 

 

 

פארק ארכיאולוגי

פארק ארכיאולוגיפארק ארכיאולוגי עתיק יומין בו נשתמרו גתות לדריכת יין, מחצבות ומערכות קבורה שונות מהתקופה הרומית וההלניסטית. בפארק, שביל הליכה במדרון המצוי בין שני אתרי יישוב קדומים.

 

 

 

 

 

פינות חמד

פינות חמדמגדל העמק מוקפת יערות וחורשות ובתוכה המון פינות חמד ותצפיות המשקיפות על עמק יזרעאל הפרוש לרגליי העיר. בין המקומות אפשר לציין את "פארק רבין" ובו חורשה מרהיבה, מדשאות, שבילי הליכה וגני שעשועים, "פארק הראשונים", "יער בלפור", "תצפית 73" שהוקמה לזכר נספי אסון המסוקים ועוד.

 

 

 

 

מבנים מרכזיים

מבנים מרכזייםבעיר פזורים מבנים היסטוריים מאחוריהם סיפורים שונים וביניהם המגדל ההיסטורי של מגדל העמק שטומן בחובו סיפורים ואגדות אורבאניות רבות מהדילמה הבטחונית, דרך הרעיון המקורי להקמת מסעדה ועוד. בימים אלה אמור להסתיים תכנון הקמת מוזיאון עירוני של ראשוני המתיישבים בעיר. מלון "נוף העמק", שתי כנסיות וסיפור של הכומר בכנסיית סנט ניקולס, מסגד "אל הודא" וטכניקות איסוף המים ועוד.

 

 

 

כנסיית סנט ניקולס (רחוב הגיא)

כנסיית סנט ניקולס (רחוב הגיא)בשנת 1964 ביקר בפלשתינה אחד מאחיו של סרגיי רומנוב אלכסנדרוביץ', משושלת הצארים המפורסמת של רומנוב. המשפחה, שהייתה עתירת נכסים התכוונה לרכוש בארץ הקודש נכסים ובכך לתקוע יתד (דתי-שלטוני) ולשדר אמירה של סמכות. מלבד 'מגרש הרוסים' בירושלים, רכש בן המשפחה קרקעות גם ברמלה, חיפה ונצרת. באחד מסיוריו הגיע לכפר אלמוג'דיל שבו התגוררו בני הדת המוסלמית במטרה לבנות בשטחו אלמנט דתי-חינוכי. ואכן, הוא בנה כנסיה בקצה המזרחי של הכפר ששימשה גם ככיתת לימוד לבנים. המקום נקרא סנט ניקולס - על שמו של אותו האח, ניקולס רומנוב אלכסנדרוביץ'.
במלחמת העצמאות ננטשה הכנסייה ושנים רבות הייתה עזובה. בשנת 1991 הגיעו כמרים מהכנסייה היוונית האורתודוקסית ושיפצו אותה וכיום היא מופעלת ע"י תלמידים מביה"ס האורתודוקסי בנצרת ובעיקר ע"י עולים מברית המועצות לשעבר.


מנזר המלאך גבריאל

מנזר המלאך גבריאלבשנת 1904 רכשה הכנסייה הפרנציסקנית מהטורקים ומבעלי אדמות בסביבה שטח של כ-10 דונם שהיו מחוץ לתחום הבנוי של הכפר אלמוג'דיל. בשטח הענק הוקם מבנה דו קומתי ששימש למגורי הנזירות וכלל גם כיתות לימוד. המבנה המאורך שימש כמרכז רפואי כשבקצהו הדרומי הוקמה כנסייה קטנה. יתרת השטח שימש כמשק חקלאי מקומי של הנזירות, שלימדו בביה"ס של הבנות ומבחינה כלכלית, התפתח המנזר / המרכז הרפואי / ביה"ס, לעסק יציב שהעסיק חלק מתושבי הכפר.
במלחמת השחרור הוכנסו לחצר הכנסייה תושבי הכפר שלא ברחו עם פרוץ הקרבות ולאחר מכן נשלחו לאזור נצרת (17 ביולי, 1848, מבצע דקל). עם תום הקרבות הוחזר השטח לרשות הבלעדית של הכנסייה ומשנת 1950 נמצא במקום צוות קטן המתפעל והמתחזק את המבנים והשטח החקלאי. כיום משמש המקום לתנועה שנקראת 'היהודים-נוצרים המשיחיים'.