מגדל העמק מובילה את המאבק באלימות כלפיי נשים

יוזמת המחאה על אלימות ורצח הנשים שנולדה בדף פייסבוק סחפה רשויות רבות ובראשן מגדל העמק שהכריזה על שביתה והצגת יחיד לעובדות העירייה בנושא אלימות נגד נשים.

נשות עיריית מגדל העמק מפגינות
תאריך: 06/12/2018

המאבק באלימות כלפיי נשים עלה השבוע קפיצת מדרגה הודות למחאה סוחפת שנולדה בעמוד הפייסבוק "אני אישה, אני שובתת" וסחפה אחריה ארגונים ורשויות רבות ובתוכן מגדל העמק שהייתה בין הרשויות הראשונות שהצהירו על הזדהות עם המאבק, השבתה של כלל מחלקות הרשות למשך שעתיים ביום שלישי האחרון והעלאת הצגת יחיד "המחברת הצהובה של סיון", סיפורה של ילדה שגדלה לצד אימה במקלט לנשים מוכות והשלכות הגדילה על ילדותה והתבגרותה. כזכור, קיימה עיריית מגדל העמק הפגנת מחאה שקטה בסוף חודש אוקטובר בה השתתפו ראש העיר אלי ברדה, חברי מועצה ונשים תושבות העיר שהגיעו להביע מחאה ולעלות את הנושא לסדר היום הציבורי בעיר.

ראש העיר פותח את יום המאבק באלימות כלפיי נשים

אלי ברדה: "מגדל העמק תעמוד בראש כל מאבק".

ליאורה אדרי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה: "אני גאה ברשות שיודעת לתת ביטוי משמעותי למאבק החשוב ואפשרה לנשות הרשות לשבות ואף להיחשף לתכנים שעוסקים בנושא והעלאת המודעות, אני מודה גם לשותפתי שירלי אלקובי מנהלת היחידה העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול על ההתגייסות והעיסוק בו לאורך כל השנה". ראש העיר אלי ברדה, שהנחה להצטרף למאבק החשוב במיגור האלימות כלפי נשים מיד עם תחילתו אמר: "מגדל העמק תעמוד בראש כל מאבק ותצטרף לכל מחאה בנושא. השבוע אפשרנו לנשות הרשות לשבות וקיימנו הצגה להעלאת המודעות כאות הזדהות עם המאבק החשוב".

ההצגה שעסקה בנשוא אלימות כלפיי נשים