הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

גאווה: התלמידה תמר חיים ממגדל העמק זכתה במקום השני בחידון התנ"ך הארצי

מגדל העמק ממשיכה לקטוף פרסים בתחום החינוך. תמר חיים מאולפנת "תפארת" זכתה במקום השני והמכובד בחידון התנ"ך

גאווה למגדל העמק
תאריך: 23/02/2020

חידון התנ"ך הוא חידון שנתי לבקיאות בתנ"ך, שנערך בישראל והפך למסורת מאז הוחל בו במסגרת חגיגות העשור למדינת ישראל. אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות, את הלימוד ואת העיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל, מתוך הרצון שהחידון יהיה חלק מתהליך שיוביל ויניע את לימוד התנ"ך במערכת החינוך.

חידון התנ"ך הינו תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים - התנ"ך, ולהגביר את חשיבות התנ"ך בעיניהם ואת המוטיבציה שלהם להגות בו.

בשבוע שעבר מגדל העמק קיבלה בשורה משמחת בדמות זכייתה של התלמידה תמר חיים שלומדת אולפנת "תפארת" במקום השני הארצי המכובד. במכתב של ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, נכתב: "זכייתך בתואר מכובד זה מבטאת שאיפתך להעמיק וללמוד ערכי הזהות והאמונה היהודית ואת הרוח החינוכית השורה בסביבתך. ישר כוח והמשכי דרך רצופת הישגים".

מלי אליגוב ראש מנהל החינוך בעיר הוסיפה: "
אנו פועלים רבות במערכת החינוך למען הצלחת התלמידים בעיר, בשאיפה למצוינות ולבגרות איכותית שתהווה עבורם דלת כניסה ללימודים האקדמים. כמו כן, מערכת החינוך שמה דגש על הקניית ערכים והטמעתם. אני שמחה, נרגשת וגאה בתלמידת העיר תמר חיים שזכתה במקום השני בחידון התנ"ך. אנו נמשיך ונעמיק את העשייה בקרב התלמידים והכל בכדי לחזק את השורשים ולהגביר את הזהות היהודית.