הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

צעירה, מתנדבת ותיקה

זוכת "אות ראש העיר למתנדב 2020": אלה קוטליאר ממגדל העמק היא בסך הכל בת 26 אך עם וותק של 11 שנות התנדבות.

אלה קוטליאר
תאריך: 23/07/2020

אלה קוטליאר היא מצעירות הזוכים השנה ב"אות ראש העיר למתנדב". קוטליאר רק בת 26 אבל מאחוריה כבר ותק של 11 שנות התנדבות במגדל העמק.

אלה, ילידת ותושבת מגדל העמק, החלה בהתנדבות במד"א כבר בגיל 15 במסגרת תכנית מחויבות אישית בביה"ס התיכון. את ההתנדבות במד"א היא בחרה בשל הסיפורים של אחיה הגדול המתנדב במד"א שאף הוא החל את דרכו שם בגיל 15.
במשך 11 השנים מאז החלה את צעדיה הראשונים כמתנדבת במד"א כמגישת עזרה ראשונה הספיקה אלה לעשות קורס חובשים, קורס נהגי אמבולנס והיעד הבא לכיבוש הוא קורס פראמדיקים. 

אלה ואחיה פועלים יחד כצוות בהתנדבות של לילה אחד בשבוע בסניף מגדל העמק אך מעבר לכך שותפה אלה ביוזמות ההתנדבות השונות של מד"א כמו לשמח ילדים חולים במחלקות אונקולוגיות, כאשר את השי לילדים קונים המתנדבים מכספם הפרטי, התנדבות ב'אמבולנס המשאלות' של מד"א ועוד.

בנוסף, אלה גם משמשת כמדריכה בקורסים שונים להצלת חיים מטעם מחלקת ההדרכה של הארגון ובימים טרופים אלו גם משמשת כדוגמת מוסמכת של מד"א לבדיקות קורונה. 
על אלה אומרים מנהליה במד"א: "אלה מקצועית לחלוטין, עובדת מכל הלב, בתפקידה משקיעה זמן ומאמץ, משרה שלווה ובטחון ויעוץ לבני הנוער, דמות לחיקוי והערצה".

"חשוב לתרום לקהילה, זה תורם מבחינת הסיפוק. גם המתנדבים והעובדים המבוגרים במד"א שהיום בני 60 החלו את התנדבותם בגיל צעיר. ההתנדבות זה סוחף, ממלא אותך באדרנלין וממלא את כל החללים בגוף", אמרה אלה.

לאחרונה החלה לעבוד כאחראית משמרת במד"א מתכננת ללכת ללמוד לימודי סיעוד ולעבוד כאחות בחדר יולדות מדגישה שגם אז בכוונתה להמשיך ולהתנדב כי "צריך לעשות בשביל עצמך, רואים תמורה ולומדים המון".

חשוב לציין שאלה לא מסתפקת רק בהצלת חיים במסגרת פעילותה במד"א אלא גם החלה להתנדב בגל הקורונה הראשון במסגרת סיירת המתנדבים העירונית ולעזור לקשישים ברכישת מזון ותרופות וסיוע נוסף ככל הנדרש.

אילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים אמרה: "אלה קוטליאר מהווה דוגמא ומופת לאדם שמקדיש ימים כלילות למען הקהילה ומוכיחה כי יש אנשים טובים באמצע הדרך.  ועל כך נמצאה ראויה לקבל את אות ראש העיר 2020".

אלי בקסיס סגן ראש העיר וממונה תיק הרווחה סיכם: "אני גאה באלה, מתנדבת ותיקה במגדל העמק, שמשקיעה מזמנה עבור הקהילה, יישר כוח".