דף הבית
 
A A RSS
מחלקות העירייהתיק תושבתשלומיםרישום לחינוךשירותים חברתייםאודות העירטפסים ומאגרי מידע
ניוזלטר
 

כותרת

תאריך

תמונה

תקציר

תיאור

קטגוריה

ניוזלטר - מיקום כתבה

מידע נוסף - צד שמאל

קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

המסבירים הותיקים

תאריך: 16/02/2017

תושבים ותיקים ממגדל העמק הפעילים בתכנית "ותיקים בסביבה" ו"עיר נקייה ומקיימת" החליטו לאמץ את הפארק הארכיאולוגי והחלו בקמפיין הסברה לניקיון בשטחים הפתוחים. לכתבה המלאה...

בימים אלה מציין מיזם "ותיקים בסביבה" המשותף לאגף הרווחה ברשות המקומית, החברה להגנת הטבע, ג'וינט ישראל-אשל והמשרד להגנת הסביבה שנה ראשונה מוצלחת. במסגרת המיזם התגבשה קבוצה של כ-20 תושבים ותיקים ופעילים המבקשים לפעול למען שיפור איכות הסביבה במגדל העמק והסביבה.

בתחילת הדרך עברו הפעילים קורס ייחודי ומעמיק בנושאי טבע, קיימות וסביבה. בין היתר הם נחשפו לסוגיות סביבתיות אזוריות ומקומיות, יצאו לסיורים, התנסו בעצמם בבנייה בחומרים בשימוש חוזר, שמעו ולמדו ממומחים ופעילי סביבה מקומיים וארציים. בסיום ההכשרה, החליטו חברי הקבוצה לפעולה לטובת שיפור איכות החיים והסביבה בעיר בשני מישורים. הפרויקט הראשון התמקד באימוץ "הפארק הארכיאולוגי", פנינת טבע בלב מגדל העמק. הפעילים למדו והכירו את הפארק מקרוב ובימים אלה עובדים למען שדרוגו והנגשתו לציבור הרחב באמצעות פעילויות בנושאים שונים כגון מפגשי צפרות בשיתוף תלמידי בי"ס "נופים" במסגרתם ייתלו התלמידים בפארק תיבות קינון לצפרים אשר הוכנו על ידי המתנדב דוד אסבן הפעיל בתכנית. פרויקט נוסף הוא הובלת קמפיין הסברתי בקהילה לקידום השמירה על הניקיון בשטחים הפתוחים והציבוריים וזאת במסגרת התכנית העירונית "עיר נקייה ומקיימת" שמובילה העו"סית הקהילתית שרון קסיס מאגף הרווחה וכוללת את כלל מחלקות ואגפי הרשות. במסגרת התכנית יקיימו הפעילים שיחות עם תושבים על חשיבות השמירה על הניקיון בשטחים הפתוחים והציבוריים תוך מתן דגש על האחריות האישית של כל תושב לשמור על ניקיון סביבתו.  יש לציין כי פעילי התכנית ציינו לאחרונה שנה במפגש משותף בפארק המחזור "חירייה" שם התכנסו כלל הפעילים של התכנית מכל רחבי הארץ.

 
האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה © כל הזכויות שמורות.   עיצוב האתר: concept