דף הבית
 
A A RSS
מחלקות העירייהתיק תושבתשלומיםרישום לחינוךשירותים חברתייםאודות העירטפסים ומאגרי מידע
ניוזלטר
 

כותרת

תאריך

תמונה

תקציר

תיאור

קטגוריה

ניוזלטר - מיקום כתבה

מידע נוסף - צד שמאל

קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מרכז הרגש

תאריך: 16/02/2017

ראש עיריית מגדל העמק הקים את "המרכז למיצוי כישורים" כיוזמה חינוכית ייחודית המעניקה מענה רגשי וחברתי לתלמידים הזקוקים לאבחון וידי הוריהם אינה משגת. לכתבה המלאה...

אנשי חינוך ואקדמיה מרבים לדבר על הישגים לימודיים וכיצד ניתן לשפרם בקרב התלמידים. בעיריית מגדל העמק הבינו כי כדי לעשות זאת ברמה עירונית יש להסתכל על התמונה המלאה ולתת מענה מושלם גם לתלמידים החזקים וגם לכאלה הזקוקים לסיוע ומענה רגשי כדי למצות את הפוטנציאל שלהם. בעקבות התפיסה המקובלת שתלמיד אינו יכול להיות פנוי ללמידה כאשר הוא מתמודד עם בעיה רגשית, החליט ראש העיר אלי ברדה, המחזיק בתיק החינוך העירוני, בין יתר הפעולות, להקים את "המרכז למיצוי כישורים" שמטרתו לתת מענה רגשי לצד תגבור לימודי לילדים הזקוקים לאבחון וידי הוריהם אינה משגת להעניק להם את הטיפול החיוני בעלויות יקרות.

מאז הוקם המרכז לפני כמעט עשור שנים מגיעים מדי שבוע כ-200 תלמידים למרכז ומקבלים טיפול רגשי המתבצע בקבוצות בנות 2-3 תלמידים על ידי מטפלים מקצועיים. הטיפולים להם זוכים הילדים הינם מגוונים וכוללים טיפול באמצעות בעלי חיים, בדרמה, בתנועה, בפסיכודרמה, אמנות, מוסיקה ודימיון מודרך. הטיפול הרגשי באמצעות התרפיות מאפשרות לילד לתעל את יכולות הקשב, לחזק את מיומנות הלמידה, לשפר את הישגיו הלימודיים ולממש את הפוטנציאל והכישורים הטמונים בו. מלבד הרשות המקומית שותפים להפעלת המרכז הייחודי גם אגף 'שחר רווחה חינוכית' במשרד החינוך ומפעל ההיי-טק "טאואר ג'אז" שנענה ליוזמתו של ראש העיר ברדה להוסיף "תו-תקן חברתי" ולסייע לקהילה במגוון תחומים.

מ"מ ראש מינהל חינוך, מלי אליגוב, שפיתחה את המודל ומובילה את יישומו ברמה העירונית סיפרה: "זה מודל יחודי המשלב בין בית ספר, בית וקהילה. המרכז זוכה להצלחה וחשיפה ארצית מדי שנה הודות לתקציבים שמעניקה הרשות, אגף שח"ר במשרד החינוך ומפעל 'טאואר' וכמובן למנהלת המרכז רותי אללוף". ראש העיר אלי ברדה אמר: "עוד לפני שדברו על 'צדק חברתי', הקמתי את המרכז כדי לתת מענה רגשי וחברתי לצד תגבור לימודי ליבה לילדים שידי הוריהם אינה משגת, להעניק להם אבחון וטיפול חיוני בעלויות יקרות. בכך הענקנו חוזקות ותקווה לילדים ועשינו צדק חברתי".

 
האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה © כל הזכויות שמורות.   עיצוב האתר: concept