מועדוניות

מי אנחנו?

מועדונית הינה מסגרת חינוכית טיפולית משלימה, הפועלת לאחר שעות הלימודים, חמישה ימים בשבוע ומופעלת בשיתוף עם משרד החינוך. במועדונית מקבלים התלמידים טיפול אישי וקבוצתי, סיוע בפיתוח קשריהם החברתיים והמשפחתיים, העשרה לימודית-חברתית, סיוע בהכנת שיעורי הבית וארוחה חמה. בנוסף, עובדי המועדוניות מטפחים את הקשר שבין ההורים למועדונית ואת הקשר שבין ההורים לילדיהם.
במגדל העמק פועלות שתי מועדוניות חינוך: השלום ויונתן.
המועדוניות פועלות בימים א'-ה' בין השעות 13:00-19:00.

אוכלוסיית היעד של המועדונית

המועדונית מיועדת לילדים בגילאי בית הספר היסודי, המועמדים למועדונית נבחרים על פי קריטריונים של משרד החינוך ומופנים למועדונית בהמלצת צוות בין מקצועי.

על הפעילויות

הילדים מגיעים למועדונית כהמשך ישיר ליום הלימודים. המועדונית מתנהלת כמשפחה חמה ומכילה ומתייחסת לצורכיהם הפיסיים, רגשיים, חברתיים ולימודיים של הילדים. במועדונית מתנהל סדר יום קבוע, המותאם לגילאי הילדים וכולל: ארוחת צהרים מזינה, הכנת שעורי בית, פעילות לקידום לימודי, פעילות העשרה ושיחות אישיות. בנוסף, מקבלים הילדים עזרה בהכנת שיעורי בית, תוך מעקב אחר התקדמותם בלימודים והתייחסות לקשייו הספציפיים של כל ילד. והכנת תוכנית התקדמות על ידי צוות המועדונית על פי היעדים שהוצבו לקבוצה ולכל ילד באופן אישי. תוכנית זו תענה ותקדם את צרכיו הרגשיים הלימודיים והחברתיים ותובא לדיון 3 פעמים בשנה על ידי צוות המועדונית והמנחה. כמו כן, צוות המועדונית נמצא בקשר יום יומי עם הורי הילדים ומחנכיהם בבית הספר. בעבודה היום יומית עם הילדים אנו רואים חשיבות רבה בהכלה רגשית של הילדים ושמירה על רווחתם הנפשית. העשרת העולם הרוחני והתרבותי, עידוד הילדים לקחת חלק בפעילות הנערכת בקהילה כגון חוגים, שימוש בספרייה, השתתפות באירועים הנערכים במרכזים קהילתיים ועוד.

צוות המועדונית

צוות המועדונית כולל שתי מדריכות. הצוות, מתחום החינוך, פועל בשיתוף פעולה עם העובדת הסוציאלית ומודרך בתחומים שונים העולים לפי הצורך על ידי מנחת משרד החינוך והעובדת הסוציאלית. הצוות מחנך ומשמש לילדים דגם לחיקוי יחסי חברות תקינים. בכל מועדונית משתתפים כ-15 ילדים. צוות המועדונית כולל מדריכה ואם בית. הצוות הבין-מקצועי כולל: עו"ס, קב"ס ומנחה פדגוגית. צוות המועדונית מקבל הדרכה להעצמת הידע המקצועי, במטרה להיענות לצרכיהם המאתגרים של הילדים בתחומים: האישי, הרגשי, הלימודי והחברתי.

פרטים ליצירת קשר והצטרפות

בתי הספר נותנים את המלצתם לילדים שמתאימים למועדונית לורד מנהלת תחום הפרט במינהל החינוך, לאחר מכן מתכנסת ועדה עם נציגת משרד החינוך ועו"ס לבחינת התאמתם של הילדים למסגרת. במידה וההורים מעוניינים שילדם יכנס למועדונית יפנו ליועצת ביה"ס שתמלא את הטפסים הנדרשים ותעביר למחלקת החינוך.

מועדונית השלום

פרטי התקשרות

 • טלפון:

  04-6547702

  כתובת:

  ניצנים 1, מגדל העמק

מועדונית יונתן

פרטי התקשרות

 • מנהל המועדונית:

  חנה בסון

  טלפון:

  04-6540694

  כתובת:

  שלום עליכם 1, מגדל העמק