אירועי חירום

אירועי חירום בשגרה

אירוע חירום בשגרה מתייחס למצב שאינו מצב חירום כולל, אולם מצריך פעולה מיוחדת של מערך החירום העירוני. אירועים מסוג זה כוללים: פיגועי טרור, תאונות רבות נפגעים ואירועי חומרים מסוכנים.

אירוע ירי רקטות וטילים

אירוע ירי רקטות וטילים הינו מצב מלחמה המצריך להישמע להנחיות פיקוד העורף.
התגוננות: בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן במסגרת פרק הזמן העומד לרשותכם, לפי ההנחיות.

אירוע רעידות אדמה

רעידת אדמה היא תהליך טבעי המתרחש כל מספר שנים, אך לא ניתן לחזותו. רעידת אדמה עלולה לפגוע ולהרוס תשתיות, כבישים, חשמל ומים, ואף לגבות מחיר כבד מאוד בחיי אדם.
התנהגות נכונה בעת התרחשות רעידת אדמה: בעת רעידת אדמה "שטח פתוח הוא הכי בטוח".

אירוע חומרים מסוכנים

חומר מסוכן הינו חומר שיש בו כדי לסכן חיי אדם ובריאותו או לגרום לנזק לסביבה או לרכוש. חומרים מסוכנים הם חומרים כימיים המצויים בעיקר בתעשייה הכימית, אך גם בתעשיות אחרות, כולל בסביבה האזרחית ואף במשק הבית (חומרי ניקוי). במגדל העמק קיימים חומרים מסוכנים באזור הצפוני ברמת גבריאל ובאיזור התעשיה הדרומי.
אירוע חומרים מסוכנים יכול להתרחש כתוצאה מסיבות שונות: תקלה טכנית בתהליך הייצור, טעות אנוש, אחסון לקוי, תאונות במהלך שינוע, פגעי טבע, פגיעה מלחמתית פיגוע חבלני ועוד.
התגוננות: בעת אירוע חומ"ס (חומרים מסוכנים) יש להיכנס לחדר ולאטום את החלונות ואת סף הדלת על ידי סמרטוט רטוב ולא להפעיל את המזגן או מערכת האוורור. הנוסעים ברכב יכבו מזגן, יסגרו חלונות ויתרחקו מאזור האירוע.

אירוע שריפה

בשנים האחרונות פוקדות אותנו שריפות כמעט בכל שנה. שריפות אלו גורמות לנזקים ישירים הנגרמים מהאש ומהחום, וכן לנזקים הנגרמים מתוצאות הלוואי של השריפה.
כיבוי שריפה - כשפורצת שריפה חשוב להגיב מהר ולכבות את האש כבר בתחילתה. הזעיקו את מכבי האש בטלפון 102 במקביל לניסיונות כיבוי השריפה.
התגוננות משריפה - אם יש באפשרותכם לצאת החוצה, והדרך אינה חסומה, צאו מיד והתקשרו 102 למכבי האש. יש לסגור את דלת הכניסה, אך להשאירה לא נעולה. אם אין באפשרותכם לצאת החוצה, הישארו באזור בו תוכלו לנשום אוויר נקי. הזעיקו את מכבי האש בטלפון 102 והמתינו לבואם של הכבאים.

למידע אודות אירועי חירום נוספים באתר פיקוד העורף