שיטור עירוני

​השיטור העירוני פועל מתוך שיתוף פעולה בין המשרד לביטחון פנים והעירייה, במטרה להגביר את תחושת הביטחון בעיר, ולשפר את איכות חיי התושבים. היחידה הוקמה בשנת 2011 והפעילות בה מבוצעת ע"י פקחים עירוניים ושוטרים מתחנת מגדל העמק, היחידה מקבלת אירועים ממוקדי המשטרה והעירייה ובנוסף, יוזמת פעולות משלה.
הפנייה לשיטור העירוני נעשית דרך המוקד העירוני 106 או דרך מוקד 100 של המשטרה.

תחומי העיסוק של השיטור העירוני

איכות חיים

מניעה וטיפול באירועי איכות חיים כגון: הקמת רעש, הפרעה בשעות מנוחה, עישון במקום ציבורי, בעל חיים משוטט/תוקף או משתולל, השלכת פסולת, שכרות וכדומה.

ביטחון ובטיחות

מניעה וטיפול באירועי אלימות רחוב, אלימות וונדליזם ואלימות במשפחה כגון: גרימת נזק, הטרדה או הטרדה מינית במרחב הציבורי, חשש לחיי אדם, אדם חולה נפש מסוכן, הפרת סדר, קטטה, איומים או תקיפה, אדם חשוד, אדם במצוקה, שריפה או חשד להצתה, הסגת גבול, מניעת התפרצויות לנכס פרטי או ציבורי, גדיעת עצים או פגיעה בצומח, התעללות בבע"ח או בחסר ישע, רכב נטוש או שרוף, הפרעה רכב חשוד, אבטחת אירועים עירוניים, שמירה על סדר ציבורי 24/7, התקהלות אסורה וכדומה.

תנועה וחנייה

מניעה וטיפול באירועי בריונות בכביש ובטיחות בדרכים כגון: רכב מפריע לתנועה, רכב חוסם יציאה או כניסה, רכב משתולל על הכביש, חניה או נסיעה על מדרכה, חניה כפולה, תפיסת חניית נכה, רכב שמפריע לתחבורה ציבורית וכדומה.

פיקוח רישוי

טיפול בעבירות רישוי כגון: עבירות רישוי מנהליות, הפרת צו, הפרעה לביצוע צו, הפרת חוק רישוי עסקים, אכיפת רוכלות ללא רישיון, עבירות מכירת אלכוהול וכדומה. ​